Srpen - Tělesné teplo
V první polovině srpna se potíže v tomto systému projevují zvyšováním tepla a v druhé polovině spíše jeho nedostatkem. Na udržování správné hladiny tělesného tepla mají největší vliv: játra (jejich schopnost aktivovat vitamíny, kovy, cukry,atd. a jejich neschopnost oslabením infekcemi, špatnou životosprávou) a lymfatický systém, který se stará o ekologii těla (zbavování se škodlivých látek). V tomto období je vhodné uměle dodávat ve stravě chybějící zinek (preventivní dávka 40 mg/den - nikdy ne nalačno, ale spolu s jídlem) a vitamín A (1 kuličku co je asi 30000 m.j./den - po jídle).
Někdy s výkyvy naší tělesné teploty nesouvisí ani vnitřní, ani vnější fyzické faktory, ale projevy našeho duševního rozpoložení. Častý pocit zimy, chladu vede k zamyšlení, že nám v životě chybí radost, příjemné situace a osoby. Je potřeba si začít více věřit a věřit svým emocím, které nás přirozeně navádějí po naší cestě. Pokud u sebe sledujete časté pocení, neustále zvýšenou teplou a horkost v těle - zastavte se. Nadechněte se a veškeré emoce hněvu, vzteku, zlosti a napětí vydechněte. Natlačte tak na pilu životních událostí, naučte se nechávat všemu volnější průběh, radujte se z maličkostí a buďte klidní v lásce sami k sobě, i ke světu kolem vás.
Je maximálně důležité odlehčit náš jídelníček, konzumovat výhradně vše, co je čerstvé, případně lehce tepelně upravené a zařadit v hojné míře zeleninu i ovoce (ideálně lokální), které nás přirozeně ochladí. Úžasné jsou červené či oranžové melouny, citrusy, letní jablka, ostružiny, maliny, broskve, různé ovocné smoothie a šťávy. Ze zeleniny je ideální cuketa, lilek, okurky, rajčata, brokolice, květák, syrová petržel, ředkvičky, mořské řasy, čekanka, fazolky, špenát, zelený salát a samozřejmě různé kombinace jejich šťáv.
A pít ,ne ledové nápoje a v těhle vedrech se chránit před přílišnému oslunění a přehřátí, chladit se a nejlépe přes poledne na slunce vůbec nevycházet ← ☼ ♥