null

Borelióza

29.01.2020

Nedávno mě oslovila kamarádka,že se nakazila boreliózou a nedaří se jí příznaky vyléčit,samozřejmě po návštěvě lékaře a  užívání několikerých antibiotik. Prostudovala jsem během let několik knížek, kde se léčitelé zabývají touto nemocí a nejvíc mě oslovila kniha od Wolfa-Dietra Storla : Přírodní léčba Boreliózy. Kde se jí zabývá již od zaznamenaných počátků a to od domorodých národů jako jsou indiáni,kteří úspěšně léčili i syfilis. Bakterie borélie a syfilis jsou příbuzné - jsou to baktérie spyrochety.

Podělím se o poznatky, léčila jsem i svého syna,jemu se bohužel usadily v kloubech a dodnes má při nadměrné námaze (pracuje jako číšník) bolesti, nicméně se po dvou letech hodně zmírnily.

Borélie,které je na světě asi 300 druhů , jsou složitější než příbuzné syfilidy,pinty nebo frambézie(jahodová nemoc)

Podle okolních podmínek dokážou borelie měnit tvar, v prostředí zamořeném antibiotiky odhodí svou buněčnou stěnu a ze spirály se promění v kouli,v tomto tvaru je imunitní buňky nerozpoznají, protože nemají žádné antigeny.Mají schopnost různými způsoby přelstít imunitní systém a proto je léčba těžká a zdlouhavá.

K přežití potřebují jen málo kyslíku, proto se můžou schovávat v chrupavkách,tkáních jizev, nervových provazcích,endolu cév a jiných málo prokrvených a na kyslík chudých tkáních. Na rozdíl od jiných bakterií nepotřebují k přežití železo.Borelie se dělí velmi pomalu za 12-24h,proto jsou pro ně antibiotika méně nebezpečná. Pokud je prostředí pro ně nevyhovující vydrží se dlouhou dobu nedělit a setrvat v klidovém stadiu, většinou dochází k jednorázovému dělení jednou za měsíc v lunárním rytmu 28dní. Bakterie dělící se každých 20minut je možné usmrtit za jeden až dva týdny, aby se u borelie dosáhlo stejného účinku, musel by pacient brát antibiotika jeden rok a půl.

Borelie jsou chemotakticky velmi citlivé, mají schopnost rychle vyloučit ze svého těla antibiotické jedy.Vydrží teplotu až do -50°C, ale nesnášejí teplotu nad  +42°C.

Pro dnešek stačí, příště popíši stadia, něco málo z historie a od kud se vlastně vzala.


null